Академічна мобільність

Участь у програмах міжнародної академічної мобільності є невід’ємною складовою частиною освітнього процесу. Кафедра методики викладання германських мов філологічного факультету співпрацює із зарубіжними університетами та бере участь у конференціях різного рівня із загальної теми «Проблеми сучасної філології та методики викладання мови»:

1)     Університет м. Лодзь, Польща;

2)     Вища лінгвістична школа, м. Ченстахова, Польща.

 

 

Університет м. Лодзь, Польща

Лодзький Університет – це один з провідних навчальних закладів у Польщі. Університет був заснований у 1945 році з метою продовження традицій вищих навчальних закладів, які вже існували у Лодзі в минулому. Навчання в Університеті відбувається на 12 факультетех, 100 програмах та 160 спеціальностях.

Лодзький університет пропонує також навчання в аспірантурі та більш ніж 50 програм післядипломної освіти, у тому числі отримання диплому МВА.

Лодзький університет – навчальний заклад багатьох культур. Іноземці, які навчаються в університеті, у тому числі учасники програми Erasmus+, приїжджать з більш ніж 95 країн світу. Завдяки цьому в Лодзькому Університеті, а також і в Лодзі, панує неповторна міжнародна атмосфера, де можна зустріти представників різних національностей.

Варто також звернути увагу на те, що свою співпрацю з закордонними вищими навчальними закладами Лодзький університет вбачає як спосіб постійного вдосконалення та одночасного продовження традицій багатокультурної Лодзі. Університет приймає багато гостей, у тому числі видатних спеціалістів, відомих професорів та політиків з цілого світу.

Важливою частиною Університету є найстарша у Польщі Школа польської мови для іноземців, яку закінчили вже більш ніж 26 000 студентів. Школа пропонує курси польської мови (терміни навчання: 1 місяць, 5 місяців, 9 місяців), які готують майбутніх студентів до навчання у Польщі (на гуманітарних, технічних, економічних, сільськогосподарських та інших факультетах), а також кандидатів на післядипломне навчання та в аспірантуру.

Четвертий рік поспіль наші студенти виїжджають до Лодзинсього університету (Польща) на навчання протягом семестру, де здобувають знання з англійської мови, а також мають змогу подорожувати всією Європою.

  

 

Вища лінгвістична школа, м. Ченстахова, Польща

Вища лінгвістична школа (ВЛШ) у Ченстохові розпочала свою діяльність у 1992 році і на сьогоднішній день посідає провідні місця у польських рейтингах вищих навчальних закладів. ВЛШ є також відомою у Польщі завдяки програмі дистанційної освіти (E-learning), де студент, шляхом викориcтання сучасних інтерактивних технологій (зокрема, E-platforma), має можливість заощадити на часі, приїжджаючи до ВНЗ всього 2 рази на семестр. Особливий підхід до кожного студента підтверджує гасло Вищої лінгвістичнї школи, що для неї важливими є люди “Ważni są ludzie”.

Напрями: філологія (англійська, німецька), педагогіка (рання шкільна освіта, дошкільне виховання, опікунська педагогіка і ресоціалізація, навчання для нових потреб і технологій, суспільна педагогіка і педагогіка праці), PR і журналістика.

Освітньо-кваліфікаційний рівень: бакалаврат, магістратура, післядипломна освіта.

На основі угоди про співпрацю, підписаною між МДПУ імені Богдана Хмельницького та Вищою лінгвістичною школою (м. Ченстохова, Польща), наші студенти одночасно навчаються і в нашому університеті, і у ВШЛ.

Основною перевагою даного договору є забезпечення студентам університету можливості паралельного навчання у Вищій лінгвістичній школі у Ченстохові та отримання додаткового диплому (другого) Республіки Польща.

Також навчальні заклади у рамках співпраці домовились про:

  • академічні обміни працівників, перепідготовку та підвищення кваліфікації сторін;
  • організацію спільних наукових, навчальних, методичних досліджень та їх публікацію;
  • проведення спільних семінарів, конференцій.

Вже 7 студентів отримали дипломи європейського університету за спеціальністю «Англійська мова в бізнесі».