Історія кафедри української і зарубіжної літератури

Кафедру створено у вересні 1995 р. в результаті розподілу кафедри української філології на дві: української мови та української літератури. Згодом (2004 р.) її було перейменовано на кафедру української і світової літератури. У 2014 р. у зв’язку з реорганізацією двох кафедр філологічного факультету кафедру української літератури було перейменовано на кафедру української і зарубіжної літератури.

З 1995 по 2013 рр. кафедру очолювала кандидат філологічних наук, доцент Л.Я. Дергаль; у 2014 р. – кандидат філологічних наук, доцент Т.М. Шарова; у 2015 р. – кандидат філологічних наук, доцент А.В. Землянська. З квітня 2016 р. і по теперішній час завідувач кафедри української і зарубіжної літератури – кандидат філологічних наук, доцент Т.М. Шарова.

Нині у складі кафедри працюють: кандидати філологічних наук, доценти Н.Ю. Акулова, Г.І. Атрошенко, А.В. Землянська, Л.П. Копєйцева, О.А. Огульчанська, Т.М. Шарова, кандидат педагогічних наук, доценти В.Г. Зотова, С.В. Шаров,  асистент Н.С. Мажара, старший лаборант А.С. Коваленко, лаборант В.О. Кузьменко.

У різний час на кафедрі також працювали доктори філологічних наук, професори Т.C. Мейзерська, О. Д. Турган, О.Д. Гнідан, І.Л. Михайлин; кандидати філологічних наук, доценти К.О. Гурдуз, Л.Я. Дергаль, О.В. Даниліна, І.А. Демченко, Н.В. Зайдлер, О.І. Камінська, Т.І. Конончук, О.Г. Хомчак; старші викладачі В. М. Дуніна, Ю.О. Мирошниченко; асистенти С.В. Вілінська, Ю.Г. Волекжаніна, І.В. Глотова, Т.Ю. Денисова, П. Марунін, О.В. Найдух, С.В. Полякова, Т.О. Примак, В.М. Хіль,  лаборанти Т.Ю. Атрошенко, М.О. Бучакчийська, О.А. Гончарова, Ю.В. Горбань, Л.В. Жовтоконь, Л.А. Завгородня, Л.К. Ляшенко, М.О. Мельникова, К.В. Миц та ін.

Упродовж існування кафедри 13 викладачів захистили кандидатські дисертації: Н.Ю. Акулова, Г.І. Атрошенко, І.В. Глотова, К.О. Гурдуз, О.В. Даниліна, Ю.М. Єгорова, Н.В. Зайдлер,  А.В. Землянська, Л.П. Копєйцева, Ю.А. Лаврисюк, К.В. Миц, О.А. Огульчанська, Т.М. Шарова. Доценти Н.Ю. Акулова і Т.М. Шарова працюють над докторськими дисертаціями.