Новини кафедри германської філології

День подяки 2020: як відзначають свято в США і в Україні

Це свято широко відзначається тільки в Канаді і США, проте широко відоме у всьому світі.

У США і Канаді в кожен четвертий четвер листопада відзначають велике свято - День подяки (The Thanksgiving Day). В Америці це державне свято зустрічають з всенародними гуляннями і костюмованими парадами. У 2020 році День Подяки в США відзначатимуть 26 листопада. У канадців свято припадає на другий понеділок жовтня.

Історія свята День подяки

Історія свята пов'язана з англійськими переселенцями, які в 1620 році прибули на новий американський континент на кораблі "Мейфлауер". Більш ніж половина переселенців загинули в першу зиму від холоду і хвороб. З настанням весни ті, хто вижили, заснували Плімутську колонію, що стало початком заселення європейцями Північної Америки.

Вирощувати врожай і обробляти землю європейців навчило корінне населення - американські індіанці. Губернатор колоністів в листопаді 1621 року влаштував великий бенкет, на який були запрошені індіанці, що врятували переселенців. Це був перший в історії День подяки.

У наступні 150 років свято відзначали неофіційно. Після становлення незалежності США президент Джордж Вашингтон запропонував зробити День подяки національним святом і відзначати його 26 листопада.

Дата свята була змінена на четвертий четвер листопада президентом Лінкольном. Його рекомендацію виконували не всі Штати. А в 1941 році Рузвельт підписав білль, який встановив офіційну дату свята.

Традиції Дня подяки

У цей день американські сім'ї збираються разом за святковим столом. Всі родичі дякують Богові за все хороше, що сталося в цьому році. У святковому меню обов'язково присутня запечена індичка, журавлинний соус і яблучний сидр. Саме так, на думку деяких істориків, харчувалися переселенці на першому бенкеті з індіанцями.

Кумедною традицією Дня подяки є помилування індички. На галявині біля Білого дому в присутності президента двом індичкам (національній індичці і віце-індичці) зачитують указ про помилування, після чого птахів відправляють жити в зоопарк, де вони проживуть до смерті. Кандидатів для помилування обирають американці шляхом голосування.

На день Подяки заведено робити добрі справи, роздавати обіди біднякам і жертвувати на благодійність. У цей день відкривається період великих різдвяних розпродажів. По всій країні проводяться костюмовані паради та виступи знаменитостей.

День Подяки в Україні

В Україні День подяки з 2017 року неофіційно відзначається 20 вересня. Це свято не пов'язане з американським і є наступником слов'янського Свята жнив. Наші предки на честь закінчення сільськогосподарських робіт дякували Богові за урожай, достаток в сім'ї і хороше здоров'я. У сучасний День подяки також прийнято звертатися до Бога з подяками за все хороше і побажаннями здоров'я і щастя для всієї родини.

 

 

На кафедрі германської філології розпочалась зимова екзаменаційна сесія здобувачі вищої освіти ІІ курсу за освітнім ступенем "Магістр".

 

18.11.2020 року відбулася онлайн-зустріч “День відкритих дверей” на кафедрі германських мов для учнів 10-11класів

18.11.2020 року відбулася онлайн-зустріч “День відкритих дверей” на кафедрі германських мов для учнів 10-11кл. Під час заходу виступила завідувачка кафедри Денисенко Н.В., яка змістовно доповіла про навчальну, наукову діяльність студентів спеціальності Германські мови. Студенти 2,3 курсу Утєніна А., Дюкова К., Скобліков Р., Фурсова К. підготували презентації і поділилися власним досвідом з майбутніми студентами. Відповідальна за захід Авраменко К.В.

 

 

 

 

 

 

 

Виховний захід «Формування громадянської особистості в умовах соціокультурного середовища»

18 листопада 2020 р.на філологічному факультеті МДПУ під керівництвом викладачів кафедри германської філології  Л. А. Куликової, А. В. Мальцевої та Т. В. Рябухи відбувся виховний захід «Формування громадянської особистості в умовах соціокультурного середовища». Спочатку, студентки 4 курсу Тарасенко Віта і Зануда Тетяна представили презентацію за темою заходу, а представниця студентського самоврядування університету Катерина Дуднік ознайомила присутніх з особистим досвідом участі у діяльності Всеукраїнського проекту «Мій друг», акціях «Агенти волонтерства». Після цього слово було надано гостям заходу. Заступниця координатора спільноти волонтерів Української Волонтерської Служби в місті Мелітополь Ілона Волкова розповіла про волонтерство як спосіб життя і готовність змінювати світ, про ресурси волонтерської діяльності в країні та нашому місті. Координатор проекту національної співпраці «Український букет народів», науковий співробітник Мелітопольського краєзнавчого музею Катерина Шнуренко зацікавила студентів інформацією про багатогранність діяльності волонтерства в Україні і Мелітополі. Змістовною була її розповідь про інтеркультурні міста України, до яких належить і Мелітополь, інтеркультурний потенціал нашого міста. Подібні заходи позитивно впливають на молодь, сприяють становленню їх громадянської позиції, толерантності в полікультурному середовищі.

Мовленнєва практика

Щорічно, по закінченні навчального року, студенти-філологи першого та другого курсу проходять мовленнєву практику з першої або другої мови, мета якої сформувати у здобувачів вищої освіти комунікативну, лінгвістичну та соціокультурну компетенції, які забезпечать уміння ефективно і гнучко використовувати іноземну мову в різноманітних ситуаціях соціального, навчально-академічного та професійного спілкування.


Напередодні практики, яка розпочинається цього року 31 травня,
викладачами кафедри германської філології Л. А. Куликовою та Т. В. Рябухою був проведений тренінг для студентів 410-ф групи «Переконлива аргументація іншомовного мовлення як мистецтво вираження власної точки зору».   


Студенти взяли активну участь у заході, який відбувся у дружній та
невимушеній атмосфері.