Виховна робота
26 квітня 2023 року на філологічному факультеті МДПУ імені Богдана Хмельницького куратором 312 группи Єгоровою Ю.М. було проведено урок-реквієм «Дзвони Чорнобиля».
Здобувачі освіти запропонували свій відеоролік з ютубканалу під назвою «Чорнобильська мадонна». Із доповідями виступили Сірий Артем та Самойлюк Віталія.Було обговорено коло проблем,спричинених вибухом на Чорнобильській АЕС. Здобувачі активно долучилися до обговорення цієї важливої теми. Вшанували пам’ять тих, хто віддав своє життя у боротьбі з чорнобильською катастрофою.
Колектив кафедри здійснює виховну роботу серед студентів. Заходи проводяться у формі організаційно-виховних годин, бесід, вікторин, конкурсів, диспутів, відвідування театральних вистав, музеїв, виставок тощо. Студенти залучаються до участі у факультетських, загальноуніверситетських, міських та всеукраїнських заходах. Оригінальні виховні заходи проводяться у студентському гуртожитку (фольклорні дійства, вечорниці тощо). Багато років на кафедрі працює Літературна вітальня, у рамках якої проводяться цікаві літературні вечори, зустрічі з письменниками різних регіонів України та місцевими митцями (О. Деркачовою, В. Єшкілєвим (Івано-Франківськ), А. Любкою (Ужгород), А. Романовою (м. Київ), Є. Положієм (Суми), М. Кідруком (Рівне), В. Терлецьким (Запоріжжя), О. Гончаренком, С. Авдєєнком, В. Розовим, С. Непомнящою (м. Мелітополь) та ін.).
Традиційними на кафедрі стали літературно-музичні композиції та святкові концерти патріотичного спрямування «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», «Мамо рідна, хай святиться ім’я твоє!», поетичні вечори до Дня захисника України – «Найдорожче, все, що є у мене, – Тільки ти, мій неповторний край», «Моя земля – земля моїх батьків» тощо.
Студенти філологічного факультету активно долучаються до участі у літературних читаннях, метою яких є популяризація авторських студентських поетичних творів національно-патріотичного спрямування, а також творів письменників, які оспівують любов до рідної землі, звитягу, мужність та подвиги наших воїнів-оборонців, сприяють вихованню у студентів, учнів любові до рідного краю, до батьків, поваги до національних символів України.
Викладачі кафедри разом зі студентами активно відвідують культурно-історичні та природні пам’ятки України (о. Хортиця, Асканія-Нова, національний заповідник «Софіївка» в Умані, літературний музей в Одесі, Музей українського гончарства в Опішні, музей-садиба І.П. Котляревського в Полтаві, Шевченківський гай у Львові тощо). Такі подорожі сприяють формуванню в майбутніх учителів почуття гордості за Батьківщину, розширюють їхній кругозір, підвищують якість освіти, формують високі морально-етичні якості, розвивають естетичний смак.