Конференція (24.04.2020р) “Актуальні проблеми функціонування мови і літератури та методів їх викладання в сучасному поліетнічному суспільстві».
24.04.2020р. кафедрами методики викладання германських мов і германської філології було проведено щорічну студентську науково-практичнуконференцію в он-лайн форматі за допомогою Skype платформи: «Актуальні проблеми функціонування мови і літератури та методів їх викладання в сучасному поліетнічному суспільстві».
Робота конференції відбувалася за секціями:
- Проблеми сучасного мовознавства.
- Сучасне літературознавство у світлі новітніх наукових досліджень.
3.Інноваційні технології у теорії та практиці навчання мови і літератури.
4.Проблеми перекладу в сучасному суспільстві.
5.Міжкультурна комунікація: комунікативно-когнітивні аспекти.
За традицією конференцію відкрила декан факультету Коноваленко Тетяна Василівна, яка привітала студентів зі святом, побажала всім учасникам плідної роботи конференції, цікавих і змістовних доповідей, яскравих вражень від отриманої наукової інформації. Першими на пленарному засіданні конференції вже декілька років поспіль виступають студенти-переможці Всеукраїнських студентських конкурсівнаукових робіт. Конференція квітня 2020 не була виключенням. Перше слово для доповіді було надано студентці ІІ курсу магістратуриЮлії Пчелі тастудентці І курсу магістратури Вероніці Лазаренко, які посіли ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі з філологічних досліджень, який проходив у Київському лінгвістичному університеті.
Роботу конференції продовжили Павленко Н., Мищанова В., Дяковська І., Нго Т. та інші студенти. На особливу увагу заслуговувала доповідь Павленко Насті, яку було і написано, і представлено на конференції англійською мовою. Студенти природничо-географічного факультету, які також здобувають філологічну освіту, об’єдналися у групу «Проблема лінгвістичних досліджень ономастики англомовних країн» в межах роботи секції«Проблемисучасногомовознавства». Студенти Блищик М.В., Опашко Г.І., Передерій Д.М.,Рішко А.Р, Шелудько О.М., Чонка Д.В.виступили зі змістовними доповідями з теми дослідження своїх курсових робітз германської філології.Підібрана тематика науково-дослідних робіт була цікавою, оскільки лінгвістичні дослідження були пов’язані з топонімікою англомовних країн і ономастичною лексикою. Цікавою й плідною також була робота учасників конференції, які досліджували наукові проблеми функціонування німецької мови.
Слід зазначити, що в цьому році, завдяки он-лайн формату проведення, студенти заочної форми навчання також взяли активну участь у роботі конференції. Їх доповіді були аргументованими, забезпеченими великою кількістю цікавих прикладів. Крім того, учасники конференції використовували презентації, які сприяли кращому розумінню суті досліджуваних проблем.
Всі учасники конференції оприлюднили результати досліджень у збірнику наукових праць студентів філологічного факультету «Студентські наукові студії», редактором якого є викладач кафедри германської філології Куликова Людмила Анатоліївна.