Корисні посилання
Неформальна освіта
Основний принцип діяльності освітніх систем розвинених країн – це залучення громадянина до навчання, яке триває постійно, все життя. Розвиток неперервного навчання разом із формуванням суспільства знань стали одним із соціальних наслідків глобалізації та інформатизації. Освіта більше не може обмежуватися кількома роками чи навіть десятиліттями на початку життя людини, оскільки безперервне оновлення інформації вимагає постійного самовдосконалення та навчання для досягнення життєвого успіху.
Неформальна освіта – освіта, що необов’язково має організований та систематичний характер, може здійснюватися поза межами організованих освітніх закладів. До сфери неформальної освіти належать індивідуальні заняття під керівництвом тренерів чи репетиторів, тренінги та короткотермінові курси, що переслідують практичні короткострокові цілі. Неформальна освіта не має вікових, професійних чи інтелектуальних обмежень щодо учасників, нерідко не обмежується часовими рамками. Заклади чи організації, що займаються неформальною освітою, зазвичай, не присуджують кваліфікацій і не провадять формального оцінювання навчальних досягнень учасників. У цьому секторі найчастіше застосовують інноваційні підходи, апробують новаторські методики та технології навчання.
Загальносвітова тенденція сьогодення – рух до зближення та взаємодоповнення формальної та неформальної освіти замість конкуренції між ними. Неформальна освіта може бути полігоном для випробування методик та інструментів, котрі згодом може взяти на озброєння формалізована освіта. Але не слід забувати, що, на відміну від формальної освіти, неформальна освіта є необов’язковою та добровільною, а значить – не може замінити чи витіснити існуючу освітню інфраструктуру. Потребують системного наукового дослідження механізми взаємодії усіх трьох гілок освіти – формальної, неформальної та інформальної, законодавче врегулювання можливостей ціложиттєвої освіти та навчання в Україні, європейське та міжнародне співробітництво в галузі освіти, обмін досвідом, взаємодія між державними, недержавними та громадськими організаціями, що задіяні в сфері освіти.
Неформальна освіта – це освіта, яка здобувається, як правило, за освітніми програмами та не передбачає присудження визнаних державою освітніх кваліфікацій за рівнями освіти, але може завершуватися присвоєнням професійних та/або присудженням часткових освітніх кваліфікацій. Вона допомагає швидко і вчасно отримати необхідні знання відповідно до потреб тут і зараз.
Форми неформальної освіти: очна (тренінги, майстер-класи, семінари, майстерні тощо), дистанційна (дистанційні курси, вебінари).
Де здобути: неурядові установи, приватні особи, платформи дистанційного навчання.
Вимоги до закладів неформальної освіти: немає, оскільки їхня робота не регламентується державними органами. Такі заклади не повинні мати ліцензію, їхні програми – гриф, сертифікат – реквізити офіційних установ.
Мінуси неформальної освіти: її результати не завжди враховуються при атестації, часто педагоги не поінформовані про те, де можна повчитись.
Ці корисні посиланя Ви можте використовувати у неформальній освіті:
http://teach–hub.com/formalna–neformalna–ta–informalna–osvita–vchitelya/
https://www.youtube.com/watch?v=eOszVSG1PFE&ab_channel=EdEra
Відповідно до Положення про порядок визнання результатів навчання, отриманих у процесі неформальної освіти в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького
https://drive.google.com/file/d/14KeC_yldBuss-N0Q60DqWdwy9We1_uV4/view
студенти мають право на участь у неформальній освіті і визнання її результатів.
Для зацікавлених студентів пропонуємо такі ресурси, які мають широкий потенціал стосовно здобуття неформальної освіти:
Ми постійно рекомендуємо студентам постійно розвиватись і тому часто даємо посилання на різні курси.
Корисні посилання на онлайн курси, які допоможуть з користю використати час:
· Українська освітня платформа Prometheus пропонує використовувати понад 100 безкоштовних онлайн-курсів для навчання та самоосвіти. Серед них і курси з підготовки до ЗНО для школярів, і універсальна база дисциплін, які стануть у нагоді всім, – «Наука повсякденного мислення», «Навчаймося вчитися: Потужні розумові інструменти для опанування складних предметів», «Медіаграмотність: практичні навички», «Фінансовий менеджмент», «Економіка для всіх», «Менеджмент», «Як створити стартап», «Урбаністика: сучасне місто».
· Безкоштовна освітня платформа Khan Academy надає доступ до декількох тисяч безкоштовних мікролекцій з фінансів, економіки, математики, фізики, хімії, історії, біології, мистецтва, комп’ютерних наук тощо. Усі курси розділені на уроки, які можна переглядати незалежно від обраного курсу.
· Українська студія онлайн-освіти з безкоштовними курсами, інтерактивними підручниками та спецпроєктами для всіх: від школярів та вчителів до юристів чи економістів. EdEra створює курси різних напрямів: тут і шкільна, і професійна, і громадянська освіта.
Онлайн-курси Coursera (https://www.coursera.org/)
Онлайн-курси Prometheus (https://prometheus.org.ua/)
Онлайн-курси EdEra (https://www.ed-era.com/)
Онлайн–курси Future Learn (https://www.futurelearn.com/courses)
Шановні здобувачі, пропонуємо вам пройти безкоштовні курси для підвищення рівня знань з різних дисциплін на сайті Prometheus (https://prometheus.org.ua). Ви також можете опанувати нові навички, дізнатись багато цікавого, удосконалити вже набуті знання та уміння. Платформа масових відкритих онлайн-курсів Prometheus – перший та найбільший проект безкоштовної освіти для всіх та кожного в Україні.
Цикл курсів для підвищення рівня володіння англійською мовою https://prometheus.org.ua/english/
Безкоштовні онлайн-курси
Студія онлайн освіти Educational Era https://www.ed–era.com/courses/
Освітній проєкт На Урок https://naurok.com.ua/upgrade
https://www.bbc.co.uk/learningenglish/russian/home
https://learnenglish.britishcouncil.org/
https://lingualeo.com/ru#welcome
https://app.memrise.com/signin?next=/home/
https://courses.prometheus.org.ua/courses/Prometheus/ENG103/2016_T1/about
https://www.coursera.org/browse/language-learning/learning-english
Курси підвищення кваліфікації Всеосвіта
https://vseosvita.ua/course (потрібна авторизація, є безкоштовні та платні позиції)
Мрієте читати Кафку в оригіналі та розуміти, про що співають «Rammstein»? А ще – без проблем подорожувати Німеччиною, Австрією, Люксембургом, Ліхтенштейном чи Швейцарією? «Твоє місто» склало перелік ресурсів, які допоможуть вивчати німецьку мову, не виходячи з дому.
1. https://www.studying-in-germany.org/learn-german/
2. https://www.dw.com/en/learn-german/s-2469
3. https://www.goethe.de/ins/ua/uk/index.html
4. https://www1.wdr.de/index.html
5. https://www.youtube.com/playlist?list=PLKkDjgBOPjWFUZUlX9n11X4w5QctOQQZG
6. https://www.goethe.de/de/spr/unt/for/dll.html
7. https://www.goethe.de/ins/ua/de/spr/eng/kin/kin/ueb.html
8. https://www.goethe.de/ins/ua/de/spr/eng/jun.html
https://ukraine.learningpassport.unicef.org/
https://www.situational-english.com/
https://www.bbc.co.uk/learningenglish
https://www.eslpod.com/index.html
https://www.britishcouncil.org.ua/english/learn-online/websites
Вивчити англійську можна цілком безкоштовно, головне – бажання. Ресурс Lviv.com створив підбірку якісних сайтів, де можна підтягнути мову.
Duolingo – тут ти можеш вивчити мову з нуля. Програма побудована у формі “дерева досягнень”: щоб перейти на новий рівень, потрібно набрати певну кількість очок за правильні відповіді. Є програми для iOS і Android.
LearnEnglish – вивчай англійську не лише за допомогою стандартних уроків, але й завдяки іграм та спілкуванню в чатах.
Situational English – вчи англійську через ситуації. На сайті зібрано близько 150 статей, в яких, в залежності від контексту, вже є готові вирази і реакції.
BBC Learning English допоможе вивчити британську англійську навіть з lower intermediate. Курс складається з відео та аудіо матеріалів, до яких прикріплені тексти з транскрипцією. Один з розділів присвячений роботі над вимовою.
Real-english.com – сайт з уроками, статтями та відео. Також доступний російською мовою.
Eslpod.com – ти можеш працювати з впорядкування файлів, всі вони доступні в iTunes безкоштовно. Також можна займатися з роздруківками подкастів і словниками.
Learn American English online – весь матеріал розподілений за рівнями і виділений певним кольором для зручності. А вчитель Пол пояснює граматику в відеоформаті.
Livemocha підійде тобі, якщо не хочеш слухати нудні лекції, адже це ціла соціальна мережа для тих, хто хоче підтягнути скіли з англійської. Тут ти можеш познайомитись із вчителями, лінгвістами і просто людьми, які хочуть вивчити мову. Кожен користувач допомагає один одному вчитися за допомогою відео чатів або повідомлень. Виконав завдання – носії мови виправлять помилки. Також можна знайти напарника, який допомагає тобі з англійською, а ти йому – з українською/російською.
Bussu. Тут теж можна знайти англомовного співрозмовника, а крім англійської можна вивчати ще 10 мов. На цьому ресурсі тизбільших свій лексичний запас та поставиш вимову. Твої вправи перевірятиме носій мови, а ти, у свою чергу, його. Додаток є для iOS та Android.6
LinguaLeo – цей ресурс можуть використовувати як дорослі, так і діти. З плюсів: величезна бібліотека відео, аудіо і текстових матеріалів, тематичні курси, особистий словник з озвученням та спеціальний набір тренувань: аудіювання, кросворди, переклад слів. З журналу розвитку ти можеш дізнатися свій реальний і можливий прогрес у вивченні мови. Є програми для iOS і Android – займатися можна в будь-який час і де завгодно.
Оroro.tv -вчи англійську за допомогою фільмів і популярних серіалів. У відеоплеєр вбудований перекладач, в якому потрібно вибрати російську мову.
Film-english – сайт вивчення мови за допомогою короткометражок створив викладач англійської Кієран Донахью – лауреат низки престижних освітніх премій у Великобританії.
TuneintoEnglish – для меломанів – вчи англійську за допомогою музики. Тут можна записувати тексти пісень під диктовку, співати караоке, знайти вправи до текстів та вгадувати, про яку пісню йдеться по діаграмах.
FreeRice допоможе поповнити словниковий запас англійської завдяки вправам з граматики і тестами. Сервіс підтримує Всесвітня продовольча програма Організації Об’єднаних Націй, тому заняття побудовані у вигляді гри – за кожну правильну відповідь ти отримуватимеш трохи рису, щоб нагодувати голодних.
Мemrise – сайт доступний англійською. В ході навчання тобі треба вибрати мем для кращого запам’ятовування слова або створити власний асоціативний образ. Потім потрібно виконати вправи на вибір правильної відповіді і сприйняття слова на слух. Сервіс також доступний для iOS і Android.
ESLPod – жива американська англійська мова, багато подкастів, які охоплюють всі сфери життя, завжди присутній гумор. Лексика за рахунок методу подачі досить легко засвоюється і закріплюється.
Myspelling підійде, якщо ти хочеш покращити правопис. Спочатку ти слухаєш слово, а потім треба написати його.
МanyThings – якщо готуєшся до тестів або іспитів з англійської. Тут є розділи на відпрацювання вимови (американський, англійський), ідіоми, сленг та інше.
ЕxamEnglish підійде, якщо готуєшся до міжнародного екзамену з англійської (IELTS, TOEFL, TOEIC).
Lang8 – тут ти можеш опублікувати для перевірки будь-який матеріал: твір, запис для блогу чи домашнє завдання. Все це перевіряють носії мови, зареєстровані на сайті. Також ти можеш перевіряти їх вправи з російської мови.
Babeleo – тут можна читати книги в оригіналі з професійним перекладом перед очима. Для ознайомлення книги доступні безкоштовно, але для повних версій, потрібно оформити підписку.
Begin-English – якщи ти тільки почав вивчати мову. Багато навчальних матеріалів, які зібрали студенти та аспіранти Московського державного університету.
List-English – на сайті ти знайдеш онлайн-словники, школи, форуми, перекладачі, тести, шкільні підручники, відеокурси, ігри, YouTube-канали, подкасти та багато іншого. Якщо ти тільки приєднався до курсу, то тобі запропонують завантажити план на 10 років, за допомогою якого буде легше вчитись.
Engvid – вчи мову за допомогою відеоуроків. Усі записи розділені за категоріями в залежності від рівня знання мови і об’єднані за тематикою – можна дивитися уроки для підготовки до іспитів або уроки, що пояснюють конкретні аспекти граматики.
Loyalbooks – тут ти знайдеш більше 7000 безкоштовних аудіокниг англійською мовою. Завантажуй книги, слухай їх в будь-яку вільну хвилину і вивчай мову.
Englishtips.org – на цьому сайті ти зможеш завантажити або читати онлайн всі підручники з англійської.
Підбірка 40 сайтів, які не тільки пропонують цікаві навчальні матеріали, але й дозволяють покращити знання англійської мови.
Навчальні платформи
1. Platzi – на сайті зібрані курси від експертів із програмування, маркетингу, дизайну та бізнесу.
2. LitLovers – любиш читати? Чому б не розширити свої знання за допомогою безкоштовних онлайн-занять з літератури? Сайт пропонує 10 курсів, під час яких ти не тільки вивчиш щось нове, але й потренуєш навички читання англійською.
3. TED Ed – TED пропонує 192 109 цікавих уроків на різноманітні теми.
4. Scitable – чудовий ресурс для біологів та просто зацікавлених. Багато матеріалів про генетику та клітинну біологію.
5. Education від Apple – компанія Apple пропонує чимало продуктів, які можуть стати у пригоді під час навчання.
6. MIT OpenCourseWare – тут зібрані матеріали з 2340 курсів MIT – Массачусетського технологічного інституту.
7. FutureLearn – більше 4 мільйонів людей насолоджуються цими безкоштовними онлайн-курсами!
8. Khan Academy – одна з найвідоміших навчальних онлайн-платформ.
9. Highbrow – сайт надсилатиме тобі на пошту 5-хвилинні уроки. Ставай розумнішим щодня!
10. Lynda.com – сайт пропонує величезну кількість відео-уроків з дизайну, фотографії, маркетингу та інших предметів. Ресурс платний, однак є можливість використати безкоштовний доступ на 10 днів.
11. edX – онлайн-курси від провідних університетів світу.
12. Saylor Academy – безкоштовні онлайн-курси.
13. Learni.st – добірка навчальних матеріалів на різноманітні теми. Є можливість доступу до преміум-контенту.
14. Academic Earth – добірка онлайн-курсів від провідних університетів світу (зокрема Гарварду та Стенфорду). Сайт працює ще з 2009 року.
Публікації
1. Читання англомовних статей – це чудова можливість поповнити словниковий запас та познайомитися з неадаптованою англійською мовою. Вибирай матеріали на свій смак – чому б не почати з 16 статей про бізнес та підприємництво?
2. Big Think – відео, статті, подкасти, думки експертів – цей сайт пропонує цікавинки на будь-які теми й смаки.
3. Guides.co – величезна добірка гайдів з різноманітних сфер – від дизайну до фітнесу.
4. Zidbits – масштабна колекція новин, цікавих фактів та корисних матеріалів.
5. Wikipedia’s Daily Article List – добірка статей Вікіпедії, що надсилатиметься тобі на пошту щодня.
Лайфхаки та ідеї
1. Hackaday – щоденні добірки оригінальних ідей, які можна використати у повсякденному житті.
2. Lifehacker – сайт, де зібрані цікаві матеріали та лайфхаки (в принципі, це зрозуміло з назви).
3. Wonder How To – ресурс з цікавими ідеями – наприклад, як по-новому приготувати кавун.
Саморозвиток
1. MindTools – дарує можливість здобути навички, що знадобляться для побудови успішної кар’єри (лідерство, комунікація, керування проектами і т. д.). Ресурс платний, однак є можливість провчитися 10 днів безкоштовно.
2. Spreeder – сайт, що навчає швидкочитанню.
3. Cook Smarts – навчися готувати та правильно харчуватися.
4. The Happiness Project – cайт Гретхен Рубін – автора популярних книг, зокрема The Happiness Project та Better than Before. На ресурсі розміщені матеріали, що навчають людей бути трохи щасливішими щодня.
Креатив
1. CreativeLive розкриває творчий потенціал мільйонів. У цьому неабияк допомагають курси з фотографії, дизайну, музики та іншого.
Craftsy Classes – ресурс для творчих особистостей. Є можливість навчитися вишивати, готувати, в’язати… і при цьому не відходити від комп’ютера.
2. Squareknot – сайт, на якому творчі люди обмінюються ідеями та уроками.
3. Yousician – твій персональний музичний вчитель. Приєднуйся до 25 мільйонів людей зі 154 країн світу!
4. Make – сайт так званої DIY community (Do It Yourself, зроби сам), що об’єднує всіх – від професійних винахідників до аматорів-ентузіастів.
Інформаційні технології
1. Сodecademy – більше 25 мільйонів людей використовують цей безкоштовний ресурс для того, щоб навчитися кодуванню.
2. Udacity – безкоштовний онлайн-університет, що готує спеціалістів з аналізу даних, веб-розробки та інших актуальних професій.
3. One Month – курси з програмування, кодування та бізнесу, кожен з яких триває рівно місяць.
4. HTML5 Rocks – добірка занять і навчальних матеріалів для всіх, хто цікавиться програмуванням.
5. Datamonkey – спеціалісти, що вміють працювати з великими масивами даних, зараз дуже цінуються. Сайт пропонує вивчити SQL та Excel – доступ до всіх матеріалів коштує 20 доларів.
Мови
1. Rosetta Stone – сайт для вивчення мов – від арабської до ірландської. Ресурс платний, але можна розпочати з безкоштовної версії.
2. Duolingo – безкоштовний сайт, що дозволяє вчити мову в ігровій формі.
3. Memrise – чудовий спосіб розширити словниковий запас. На сайті можна знайти не тільки мовні заняття – як тобі курс, присвячений типам грецьких колон?
4. Surface Languages – на сайті зібрані слова, фрази та вирази багатьох мов світу. Крім цього, тут можна знайти аудіо, ігри та інші методи закріпити вивчене.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1556-18
https://www.bbc.co.uk/learningenglish/
https://learnenglish.britishcouncil.org/
Вивчення німецької мови онлайн // https://deutschonline.at.ua/
Німецька мова online // https://golernen.com/
Німецька Мова// https://www.goethe.de/ins/ua/uk/spr.html
Німецька for beginners // https://www.50languages.com/phrasebook/uk/de/
Німецька мова // https://testportal.gov.ua/nimetska-mova-2019/
Німецька мова // https://studyplus.com.ua/language-courses-german/
Oнлайн курси німецької мови для початківців //
http://deutsch-online.com.ua/200-nimetskych-sliw/
20 онлайн-курсів для вивчення німецької за рівнями // https://studway.com.ua/online-kursi-nimecka/
Лексичний мінімум загального курсу німецької мови // https://school.karpaty.info/materials/german/vocabulary/
Німецька на слух для початківців: рівень А1‑А2 // https://kfund-media.com/nimetska-na-sluh-dlya-pochatkivtsiv-riven-a1-a2/
Вивчення німецької мови // https://www.daad-ukraine.org/uk/navchannya-ta-doslidzhennya-u-nimechchini/vyvchennya-nimetskoyi-movy/
Німецька мова // https://uk.glosbe.com/uk/en/
Як вчити і вивчити (!) німецьку мову // https://dakad.com.ua/yak-vchiti-i-vivchiti-nimecku-movu-konspekt/
Німецька мова // http://chitalnya.nung.edu.ua/rozdili/nimecka-mova
WirlernenDeutsch. // http://dspace.nlu.edu.ua/handle/123456789/14382
DeutschlandGermany Німеччина // https://mayaland.org/
Зрозуміти і заговорити // https://nv.ua/ukr/style/lifestyle/zrozumiti-i-zagovoriti-10-youtube-kanaliv-jaki-dopomozhut-vivchiti-nimetsku-movu-vibir-redaktsiji-316962.html
Курс німецької мови// https://www.lysaks.com/deutsch/ip/lektion-001.html
Німецька мова // https://uk.speaklanguages.com/
НІМЕЦЬКА ДЛЯ ПОЧАТКІВЦІВ, АБО DEUTSCH FÜR ANFÄNGER // https://gelblau.net/blog/gelblaublog/nimecka-dlja-pochatkivciv-abo-deutsch-fuer-anfaenger/
Німецька мова // https://linguapedia.info/uk/movi/nimecka.html